Parashikimi i motit, 16 shtator 2021

TIRANË, 16 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë do të ndikohet sot nga masa ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta.

Moti parashikohet të jetë me alternime  vranësirash deri ne te dendura. Në relievet e larta malore veriore nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara të shiut në orët e mesditës.

Era ka fryrë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi nga 1- 8 m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore era me shpejtësi deri ne 10-13 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1 deri 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 17/31 diell re
Kukës 14/29 diell re
Lezhë 15/31 diell re
Dibër 14/29 diell re
Durrës 19/30 diell re
Tiranë 19/32 diell re
Elbasan 17/33 diell re
Berat 12/33 diell re
Vlorë 17/30 diell re
Korçë 13/27 diell re
Gjirokastër 12/32 diell re
Sarandë 14/31 diell re

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.