Parashikimi i motit, e hënë 13 shtator 2021

TIRANË, 13 shtator/ATSH/ Vendi ynë do të ndikohet nesër nga masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe hera-herës deri të dendura si dhe alternime kthjellimesh.

Reshje shiu me intensitet të ulët në zonat malore dhe në pjesën jugore. Era parashikohet të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim dhe shpejtësi 1-7m/sek shoqëruar me valëzim të forcës 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/33 diell re
Kukës 13/29 diell re shi
Lezhë 15/31 diell re
Dibër 12/29 diell re
Durrës 17/29 diell re
Tiranë 18/32 diell re
Elbasan 16/30 diell re
Berat 15/32 diell re
Vlorë 17/28 diell re shi
Korcë 13/25 diell re shi
Gjirokastër 17/29 diell re
Sarandë 16/27 diell re shi

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.