AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/7/2021

TOKIO (Japoni) – Ceremonia e Hapjes së Lojërave Olimpike Verore.

LONDËR (BM) – 10-vjetori i vdekjes së këngëtares Amy Winehouse.

KRANJ (Slloveni) – Takim joformal i ministrave të BE-së përgjegjës për Çështjet Evropiane.

KRANJ (Slloveni) – Takim joformal i ministrave të BE-së përgjegjës për Çështjet Evropiane në lidhje me COVID-19 dhe sigurinë kibernetike.

FRITAUN (Sierra Leone) – Votimi i Parlamentit për heqjen e dënimit me vdekje.

TOKIO (Japoni) – Ndalesa e fundit e Pishtarit të Stafetës Olimpike.

HAITI – Varrimi i presidentit të vrarë, Jovenal Moïse./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.