Parashikimi i motit, 14 qershor 2021

TIRANË, 14 qershor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për ditën e hënë moti do të nisë i kthjellët e gradualisht vranësirat do të marrin zhvillim prej mesditës deri pasdite.

Reshjet e shiut në mesdite do të përfshijnë zonat malore në formë shtrëngatash me breshër lokal e rrufe.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim 2-8m/s e përkohësisht në bregdet e gjatë shtrëngatave deri në 15m/sek. Valëzimi në dete i forcës 3 deri në 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/29 re diell
Kukës 11/28 re shi diell
Lezhë 15/29 re  diell
Dibër 9/25 re shi diell
Durrës 16/30 re diell
Tiranë 16/30 re diell
Elbasan 13/30 re diell
Berat 12/30 re diell
Vlorë 16/29 re diell
Korçë 9/24 re shi diell
Gjirokastër 10/29 re diell
Sarandë 15/28 re diell

         

                         

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.