AXHENDA NDËRKOMBËTARE 14/6/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i liderëve të NATO-s.

SINGAPOR (Singapor) – Nis lehtësimi i kufizimeve kundër COVID-19.

PALERMO (Itali) – Përurimi i institutit të parë kulturor franko-gjerman.

MADRID (Spanjë) – Konferencë për shtyp e autoriteteve shëndetësore për COVID-19.

DANIMARKË – Përfundon detyrimi për mbajtjen e maskës, përveç në transportin publik gjatë orëve të pikut.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samiti i BE – Kanada.

LONDËR (BM) – Njoftimi i qeverisë për heqjen e kufizimeve antiCOVID-19.

GJENEVË (Zvicër) – OBSH njoftim për shtyp në internet për COVID-19.

ABU DABI (EBA) – Hyjnë në fuqi kufizimet e reja kundër COVID-19, me lehtësime për të vaksinuarit.

SAN ISIDRO (Argjentinë) – Dëgjimi i ekipit mjekësor të Maradonës gjatë hetimit të rrethanave të vdekjes së tij.

BOTA – Dita Botërore e Dhuruesve të Gjakut.

GLASGOU (BM) – Futboll: EURO/Grupi D: Skoci – Republika Çeke (13:00).

SHËN-PETERBURG (Rusi) – Futboll: EURO/Grupi E: Poloni – Sllovaki (16:00).

SEVILLE (Spanjë) – Futboll: EURO/Grupi E: Spanjë – Suedi (19:00)./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.