Parashikimi i motit, e enjte 6 maj 2021

TIRANE, 6 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e enjte vendi do të ndikohet nga masa ajrore me origjinë jugperëndimore. Kështu do të ketë orë me diell e hera-herës kalime vranësirash deri mesatare. Në pjesën veriperëndimore përkohësisht në mesditë parashikohet shi i dobët lokal.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndimor e lehtë e përkohësisht mesatare në brigjet detare.

Valëzimi parashikohet i ulët.

Temperaturat do të pësojnë rritje të lehtë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 15/23 re diell shi
Kukës 11/23 re diell
Lezhë 15/24 re diell shi
Dibër 10/22 re diell
Durrës 15/24 re diell
Tiranë 14/25 re diell
Elbasan 14/26 re diell
Berat 13/25 re diell
Vlorë 15/24 re diell
Korçë 10/21 re diell
Gjirokastër 11/26 re diell
Sarandë 15/24 re diell

 

/e.m/

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.