AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/3/2021

LONDËR (Britani e Madhe) – Vizitë e të dërguarit special të presidentit Biden për klimën, John Kerry.

LONDËR (Britani e Madhe) – Nominimet për Bafta, çmimet britanike të kinemasë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Seancë plenare e Parlamentit Europian.

BRUKSEL (Belgjikë) – Rezultat i votimit të Parlamentit Europian për heqjen e imunitetit parlamentar të tre deputetëve katalanas, përfshirë dhe Carles Puigdemont.

KIEV (Ukrainë) – Presidenti Zelensky merr pjesë në një forum kushtuar kulturës, turizmit dhe medias.

BERLIN (Gjermani) – Shefi i diplomacisë gjermane, Heiko Maas takon homologun boshnjak.

OSLO (Norvegji) – Konferencë shtypi e qeverisë norvegjeze për situatën shëndetësore.

GJENEVË (Zvicër) – Vizitë e opozitares bjelloruse, Tikhanovskaïa.

VARSHAVË (Poloni) – Vizitë e Clement Beaune, sekretar i Shtetit, i ngarkuar me çështjet Europiane.

TEHERAN (Iran) – Konferencë shtypi e zëdhënësit të qeverisë.

RIAD (Arabi Saudite) – Vizitë e kryeministrit malajzian në Arabinë Saudite dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Turne rajonal e ministrit rus të Punëve të Jashtme, Serguei Lavrov. / /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.