SHBA – 60% e amerikanëve mbështesin punën e Biden

UASHINGTON, 6 mars /ATSH-ANSA/ – Pas një muaji e gjysmë në Shtëpinë e Bardhë, Joe Biden merr një mbështetje të sigurtë, sipas një sondazhi të ”Associated Press-Norc Center for Public Affairs Research”.

Rreth 60% e të pyeturve kanë mbështetur punën e tij, nga këta 94% janë votues demokratëve dhe 22% republikanë.

Në menaxhimin e pandemisë, mbështetja është rritur me 70% (97% demokratët dhe 44% republikanët).

Shifrat në menaxhimin e ekonomisë janë në rënie, por vazhdon të ruajë një shumicë solide të favorshme me 55% (88% demokratët dhe 17% republikanët)./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.