Parashikimi i motit, e shtunë 6 mars 2021

TIRANË, 6 mars/ ATSH/ Dita e shtunë do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Gjatë ditës gradualisht vranësirat do të përcahen duke i lënë vendin kthjellimeve, reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpasherëshme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e pasdites më pas ndërpriten. Në lartësin mbi 800 mertra ne veri-verilindje dhe në lartësin mbi 1100 metra në juglindje reshje të dobta bore.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek. Deti i forcë 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/15 diell shi
Kukës 4/12 diell shi
Lezhë 4/14 diell shi
Dibër 2/11 diell shi
Durrës 7/16 diell shi
Tiranë 7/17 diell shi
Elbasan 6/16 diell shi
Berat 3/17 diell shi
Vlorë 8/16 diell shi
Korcë 2/11 diell shi
Gjirokastër 3/16 diell shi
Sarandë 9/17 diell shi

 

                   

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.