“Krenar për spitalin rajonal të Elbasanit”/ Balla: Roli i deputetit të kërkojë financime për zonën e vet

TIRANË, 6 mars/ATSH/ “Roli i deputetit nuk është thjesht të shkojë dhe të votojë ligjet, por roli i deputetit është që të ngrejë zërin për të kërkuar sa më shumë financime në zonën e vet”, tha sot kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Balla tha se unë jam shumë krenar që spitali rajonal i Elbasanit është në tre spitalet më të financuara në 5 vitet e fundit.

“Unë jam shumë krenarë që edhe spitalet bashkiake dikur të harruara të Librazhdit apo të Gramshit apo të Peqinit sigurisht kanë vëmendje”, tha Balla. /m.m/j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.