Parashikimi i motit, e mërkurë 3 mars 2021

TIRANË, 3 mars /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e mërkurë parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore.

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore do ketë prezencë të mjegullës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 8/18 diell
Kukës 3/14 diell re
Lezhë 8/18 diell
Dibër 0/13 diell re
Durrës 5/18 diell
Tiranë 7/20 diell
Elbasan 5/19 diell
Berat 2/21 diell
Vlorë 8/20 diell
Korcë 2/11 diell re
Gjirokastër 2/19 diell
Sarandë 6/20 diell

 

                                                             

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.