Zoom në qendër të jetës së përditshme në 2021

SAN FRANCISKO, 2 mars /ATSH-AFP/ – Zoom përfundoi një vit që e shtyu atë nga një aplikim për video-konferenca në një mjet në jetën tonë profesionale, shkollore dhe shoqërore.

Ai do të jetë një trend themelor, pavarësisht përmirësimit të perspektivave shëndetësore në 2021.

Kompania ka njohur një rritje prej 42% të xhiros së saj për vitin aktual, sipas rezultateve tremujore të publikuara sot.

Nga shkurti 2020 deri në janar 2021, Zoom ka fituar 2,65 miliardë dollarë nga përfitimet neto kundër 25 milionë në 2019-2020.

“Ne jemi të nderuar për rolin tonë të partnerit të privilegjuar dhe që jemi një motor për mjedisin modern të punës nga kudo”, deklaroi kreu i Zoom, Eric Yuan.

Takimet ”Zoom” janë bërë pjesë e përditshmërisë së miliona personave./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.