FOTO/ Mbillen 350 pemë në Memaliaj dhe njësitë administrative

TIRANË, 2 mars /ATSH/ Për të dytin vit radhazi, bashkia e Memaliajt vijon nismën “Dhuro një pemë për Memaliajn” për shtimin e gjelbërimit në qytet dhe njësitë e saj administrative.

Gjatë kësaj fillim jave, nismës iu bashkuan edhe punonjësit e administratës së bashkisë, Memaliaj fal kontributit të të cilëve u blen 100 pemë.

Së bashku me kryebashkiakun Gjolek Guci, ata iu bashkuan aksionit për mbjelljen e pemëve në rrugën “Kastriot Lika” në qytet.

Kryebashkiaku i Memaliaj, Guci u shpreh se “aksioni për mbjelljen e 250 pemëve të reja do të vijojë edhe gjatë ditëve në vazhdim në 2 njësi administrative”.

Ndërsa ftoi qytetarët, institucionet dhe bizneset që kanë dëshirë të kontribuojnë, të bëhen pjesë e nismës “Dhuro një pemë për Memaliaj”.

“Jemi të vendosur për ta shndërruar Memaliajn në qytetin që duam”, tha Guci. /a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.