AXHENDA NDËRKOMBËTARE 02/3/2021

BRUNEI – Takim në internet i ministrave të Punëve të Jashtme të Asean për Birmaninë.

UASHINGTON (SHBA) – Kreu i FBI, Christopher Wray dëgjohet në Senat gjatë një seance mbi sulmin ndaj Kapitol.

TBILISSI (Gjeorgji) – Grumbullime të mbështetësve të opozitës para Parlamentit.

ANKARA (Turqi) – Vizitë e të dërguarit të OKB-së për Libinë.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e Reporterëve pa Kufi për krimet kundër gazetarëve në Arabinë Saudite.

ANKARA (Turqi) – Erdogan njofton një plan veprimi për të drejtat e njeriut në Turqi.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim me videokonferencë e kreut të diplomacisë së BE-së, Borrel me ministrit armen të Punëve të Jashtme.

KIEV (Ukrainë) – Vizitë e presidentit të Këshillit Europian, Charles Michel.

GJENEVË (Zvicër) – Takim i Këshillit të përgjithshëm të OBT-së.

HELSINKI (Finlandë) – Vizitë e shefes së opozitës bjelloruese Svetlana Tikhanovskaïa.

VJENË (Austri) – Takim tremujor virtual i Këshillit të guvernatorëve të AIEA .

MOSKË (Rusi) – 90-vjetori i Mikhaïl Gorbatchev.

GJERMANI – Hyn në fuqi një test për COVID-19 për të paktën 48 orë, i detyrueshëm për udhëtarët që vijnë nga Moselle.

OSLO (Norvegji) – Hyjnë në fuqi masat kufizuese kundër COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim në videokonferencë të ministrave të BE-së, të ngarkuar me Tregun e Jashtëm.

UASHINGTON (SHBA) – Biden takon virtualisht të zgjedhurit demokrat në Senat.

TEHERAN (Iran) – Konferencë shtypi e zëdhënësit të qeverisë./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.