AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/3/2021

PARIS (Francë) – Vendim nën këshillim në gjyqin e ish-presidentit Nicolas Sarkozy në gjyq për korrupsion në çështjen “përgjimi”.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë e donatorëve, organizuar nga Zvicra dhe OKB për Jemenin.

NJU DELHI (Indi) – Etapa e parë e fushatës së vaksinimit kundër COVID-19, duke parashikuar personat mbi 60 vjeç.

PARIS (Francë) – Paradë mode për femra.

EREVAN (Armeni) – Manifestim i opozitës.

DANIMARKË – Heqja e disa kufizimeve antiCOVID-19.

VJENË (Austri) – Takim tremujor virtual i Këshillit të guvernatorëve të AIEA-së.

VJENË (Austri) – Konferencë shtypi e drejtorit të përgjithshëm të AIEA-së, Rafael Grossi.

GJENEVË (Zvicër) – Komisionit i OKB-së për Sirinë publikon raportin për ndalimin.

BERLIN (Gjermani) – Destatis : inflacioni për muajin shkurt në Gjermani.

BRUKSEL (Belgjikë) – Mobilizim i studentëve kundër vështirësive ekonomike shkaktuar nga pandemia.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet e OBSH-së për COVID-19.

ATHINË (Greqi) – Fundi i parashikuar në Greqi.

MOLDAVI – Kreu i Këshillit Europian, Charles Michel në turne në Moldavi, Gjeorgji dhe Ukrainë.

VJENË (Austri) – Vendimi i qeverisë për lehtësimin e masave kufizuese ose ashpërsimin e masave antiCOVID-19.

BELGJIKË – Rihapja e instituteve të bukurisë.

ZVICËR – Rihapja e dyqaneve të mbyllura për të luftuar kundër COVID-19.

GJERMANI – Hapja e salloneve të bukurisë dhe vendosja e testeve antigjenike COVID19 falas.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të BE-së të ngarkuar me Turizmin.

GJENEVË (Zvicër) – Takim i Këshillit të përgjithshëm të OBT-së. 

NJU JORK (SHBA) – Nju Jorku bën homazhe për viktimat e COVID-19 një vit pas zbulimit të rastit të parë në qytet./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.