AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/02/2021

LOS ANXHELES (SHBA) – Ceremonia e çmimeve Golden Globes 2021.

ORLANDO (SHBA) – Fjalimi i parë i Donald Trump që prej largimit nga Shtëpia e Bardhë, gjatë një konference të organizuar nga një organizatë konservatore.

MANILA (Filipine) – Mbërrijnë ngarkesat e para të vaksinave kineze.

ATHINË (Greqi) – Fundi i parashikuar i kufizimit në Greqi.

MOLDAVI – Kreu i Këshillit Europian, Charles Michel në turne në Moldavi, Gjeorgji dhe Ukrainë.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Lutja e Angelus nga Papa. 

SALVADOR – Zgjedhje legjislative dhe bashkiake./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.