AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/02/2021

POLONI – Varshava forcon kufizimet antiCovid-19.

DUNKIRK (Francë) – Fillimi i kontrollit gjatë fundjavave për të luftuar Covid-19.

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Ariut Polar.

TOKIO (Japoni) – Pokemoni mbush 25 vjeç.

MOSKË (Rusi) – 6 vjetori i vrasjes së disidentit rus Boris Nemtsov.

BEDFORD (BM) – Funerali privat i Tom Moore, i cili u bë një hero në BM për mbledhjen e fondeve gjatë izolimit.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Demonstrim antikufizim i “Burrave me të zeza”.

TEHERAN (Iran) – Fjala e presidentit Rohani gjatë takimit të Komitetit Kombëtar për të luftuar kundër koronavirusit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.