Parashikimi i motit, e premte 26 shkurt 2021

TIRANE, 26 shkurt /ATSH/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët e vranësira të pakta kalimatre përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim 1-10 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/21 Diell
Kukës 4/18 Diell
Lezhë 8/24 Diell
Dibër 5/16 Diell
Durrës 8/21 Diell
Tiranë 9/22 Diell
Elbasan 10/24 Diell
Berat 5/23 Diell
Vlorë 10/20 Diell
Korçë 3/14 Diell
Gjirokastër 5/21 Diell
Sarandë 10/20 Diell

 

/e.m/

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.