AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/02/2021

HUSTON (SHBA) – Biden do të shkojë në Teksas pas valës të të ftohtit.

UASHINGTON (SHBA) – Votimi i parë në Kongresin amerikan për planin e rimëkëmbjes.

UASHINGTON (SHBA) – Takim i agjencisë amerikan të medikamenteve për të vlerësuar kërkesën për autorizimin e vaksinës kundër COVID-19 të Johnson&Johnson.

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit i jashtëzakonshëm europian në videokonferencë, kushtuar shëndetit dhe sigurisë.

KORE E JUGUT – Fillimi i fushatës së vaksinimit kundër COVID-19.

PEKIN (Kinë) – Takim i Komitetit të përhershëm të Asamblesë Kombëtare Popullore.

BONN (Gjermani) – Deutsche Telekom, rezultatet vjetore 2020.

TBILISSI (Gjeorgji) – Manifestim me iniciativë të partive të opozitës.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi për COVID-19 e ministrit të Shëndetësisë dhe kreut të Institutit Shëndetësor RKI.

PARIS (Francë) – Ministri francez i Punëve të Jashtme, Jean-Yves Le Drian takohet me homologun ukrainas, Dmytro Kuleba.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i Komitetit të Konsultimeve për Covid-19 me kryeministrin.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet e OBSH-së për COVID-19./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.