GREQI – 1 784 raste të reja dhe 39 vdekje nga COVID-19

ATHINË, 25 shkurt /ATSH-ANA/ – Greqia konfirmoi sot 1 784 infektime të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga të cilat 10 u identifikuan në pikat e hyrjes në vend, njoftoi Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY).

Infektimet e konfirmuara, që nga fillimi i pandemisë, janë gjithsej 186 469.

Në shtatë ditët e fundit, 63 raste të konfirmuara kanë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 2 600 me rastet e konfirmuara tashmë.

Aktualisht, një total prej 367 pacientësh janë në ventilator në të gjithë vendin.

EODY konfirmoi, gjithashtu, edhe 39 viktima shtesë nga COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka arritur në 6 410.

Mosha mesatare e infektimeve të reja është 44, ndërsa mosha mesatare e viktimave është 79./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.