AXHENDA NDËRKOMBËTARE 25/02/2021

BRUKSEL (Belgjikë) – Samit i jashtëzakonshëm europian në videokonferencë, kushtuar shëndetësisë dhe çështjeve për mbrojtjen dhe sigurinë.

PEKIN (Kinë) – Fjalim i presidentit, Xi Jinping për eliminimin e varfërisë.

PEKIN (Kinë) – Konferencë mujore shtypi e Ministrisë kineze të Mbrojtjes.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë shtypi në internet e OBSh Europë për COVID-19.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve spanjolle për situtën shëndetësore.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e Angela Merkel pas Këshillit Europian.

FRANCË – Koronavirus/Covid-19/Ndjekje e krizës shëndetësore.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e presidentit kirgiz, Sadyr Japarov.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e kryeministrit, Jean Castex.

UASHINGTON (SHBA) – PBB e SHBA-së në tremujorin e katërt./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.