AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2021

UASHINGTON (SHBA) – Seancat e para të Senatit mbi shkeljet e sigurisë gjatë sulmit vdekjeprurës në Capitol Hill.

KOMBET E BASHKURA (SHBA) – Videokonferencë për klimën dhe sigurinë e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, në nivel presidentësh dhe kryeministrash.

SHANGHAI (Kinë) – Kongresi botëror i telefonisë (MWC).

BANGKOK (Tajlandë) – 30-vjetori i një grushti shteti.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të BE-së të ngarkuar me Çështjet Europiane.

HAGË (Holandë) – Konferencë shtypi e kryeminsitrit për kufizimet e lidhura me koronavirusin.

MADRID (Spanjë) – 40-vjetori i grushtit të munguar të shtetit.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Shqyrtim i ligjit për epidemitë në Parlamentin danez.

LONDËR (Britani e Madhe) -Statistikat për punësimin për muajin shkurt.

BERLIN (Gjermani) – Fillon procesi për një shtetas egjiptian, i dyshuar për spiunazh në shërbim të shtypit federal.

GJENEVË (Zvicër) – Kreu i diplomacisë bjelloruse, Vladimir Makeï shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së.

GJENEVË (Zvicër) – Kreu i diplomacisë europiane, Josep Borrel shprehet para Këshillit të të Drejtave të Njeriut të OKB-së.

NJU JORK (SHBA) – Rihapja e sallave të spektaklit dhe stadiumeve me një vlerësim 10%, për të luftuar kundër Covid-19.

UASHINGTON (SHBA) – Takim në videokonferencë mes Joe Biden dhe Justin Trudeau./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.