Parashikimi i motit, e diel 21 shkurt 2021

TIRANË, 21 shkurt /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore të ndikuar nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje 1-10 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/16 Diell
Kukës 2/12 Diell
Lezhë 2/16 Diell
Dibër -1/10 Diell
Durrës 4/18 Diell
Tiranë 5/19 Diell
Elbasan 2/20 Diell
Berat -1/20 Diell
Vlorë 4/19 Diell
Korcë -3/5 Diell
Gjirokastër -3/17 Diell
Sarandë 3/19 Diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.