AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/02/2021

MOSKË (Rusi) – Verdikti për një proces gjyqësor për shpifje kundër opozitarit Navalny.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e drejtorit të AIEA Grossi.

BANGKOK (Tajlandë) – Votim në Parlament për një mocion mosbesimi kundër qeverisë.

LONDËR (Britani e Madhe) – Java e modës, plotësisht në internet.

HOLANDË – Shtetrrethim kundër COVID-19.

BARCELONË (Spanjë) – Grumbullime për lirimin e reperit Pablo Hasel, i burgosur për mesazhet në Twitter kundër policisë dhe monarkisë.

NIKOZI (Qipro) – Manifestim kundër korrupsionit dhe kufizimeve antiCOVID-19.

TIRANË (Shqipëri) – Konferencë shtypi e kryeministrit Rama dhe Komisionerit Europian Johansson.

TEHERAN (Iran) – Fjalim i presidentit Rohani gjatë takimi ttë Komitetit Kombëtar të luftës kundër koronavirusit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.