Ish-luftëtarja e UÇK-së ftohet në Gjykatën Speciale

PRISHTINË, 24 janar/ATSH/- Veterania e UÇK-së, Sadete Doda-Shota është e ftuara e radhës nga Gjykata Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.

“Çlirimtarët e Kosovës krenar po përballen me betejën e fundit për Kosovën. Rreshtit Çlirimtar edhe njëherë është ftuar ti bashkohet edhe Sadete Doda-SHOTA. Ajo me datën 26.01.2021 do te paraqitet në zyrat e EULEX-it në Fushë Kosovë. Çlirimtarët do kthehen faqebardhe por si do jetojnë me turpin mjeranet qe deponuan dosje në Hage”, shprehet ajo.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.