AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/01/2021

BOTA – Dita Ndërkombëtare e Arsimit.

PORTUGALI – Zgjedhjet presidenciale (raundi i parë).

SÉTIF (Algjeri) – Gjykimi në Apel i Walid Kechida, i dënuar me tre vjet burg për botimin e memeve që tallen me autoritetet.

ACRA (Ganë) – Ceremonia mortore e Jerry John Rawlings, ish-president i Ganës dhe figura e Panafrikanizmit.

MEDELLÍN (Kolumbi) – Asambleja e dytë e partisë FARC, pas nënshkrimit të marrëveshjes së paqes.

MANCHESTER (BM) – Futboll: FA Cup, raundi katërt – Manchester United – Liverpool

KITZBÜHEL (Austri) – Kupa e Botës e Skive Alpine për meshkuj./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.