Shkarje dherash në Selenicë/ Përcaktohen veprimet e forcave xheniere për normalizimin e situatës

TIRANË, 23 janar/ATSH/ Rrëshkitja e dherave dhe masivit shkëmbor në bashkinë e Selenicës ka nxjerrë në terren prefektin e Vlorës, bashkinë dhe forcat xheniere për normalizimin sa më parë të situatës.

Kështu, prefekti i Vlorës, Flamur Mamaj bashkë me forcat xheniere dhe përfaqësues të bashkisë Selenicë, ditën e sotme inspektuan vendin ku ka patur shkarje dherash dhe masivi shkëmbor.

Si pasojë e këtyre rrëshkitjeve është bllokuar rruga Bashaj-Vërmik duke rrezikuar disa banesa, është dëmtuar një stan dhe varrezat e fshatit.

Në bazë të vlerësimit të situatës në vend u përcaktuan veprimet që do të kryhen nga forcat xheniere dhe bashkia për normalizimin e situatës. /j.p/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.