AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/01/2021

WUHAN (Kinë) – Një vjetori i kufizimit të Wuhanit dhe qyteteve të tjera në Hubei.

MOSKË (Rusi) – Manifestim me kërkesë të opozitarit të burgosur Navalny. 

HOLANDË – Hyn në fuqi një shterrethim kundër COVID-19.

SLLOVENI – Rihapja e stacioneve të skive në disa rajone të vendit.

TALLIN (Estoni) – Manifestim në mbështetje të opozitarit rus, Navalny.

MINSK (Bjellorusi) – Manifestim kundër presidentit Lukashenko.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Manifestim kundër masave kufizuese antiCOVID-19.

IZRAEL – Hyn në fuqi testi për COVID-19 negativ, i detyrueshëm për të hyrë në vend.

BOGOTA (Kolumbi) – Hyn në fuqi një kufizim i ri gjatë fundjavës./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.