Sondazhi nxjerr fituese PS-në/ Braçe: LSI-PD shtuar me gjyqtarët e prokurorët e korruptuar, nuk vijnë kurrë në pushtet

TIRANË, 22 janar/ATSH/ “E qartë, hajdutët e LSI-PD apo PS-LSI nuk fitojnë kurrë”, deklaroi sot zv.kryeministri Erion Braçe duke komentuar sondazhin e publikuar nga Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, ku nënvizohet se “Partia Socialiste do të fitonte zgjedhjet nëse mbahen sot”.

“Më vjen mire që kjo u bë e qartë dje edhe një herë, në 21 janar. Dua të them disa gjëra: Unë i besoj njerëzve që shoh sy më sy. LSI-PD shtuar me gjyqtarët e prokurorët e korruptuar, nuk fitojnë në zgjedhje, nuk vijnë kurrë në pushtet. Cilido që mendon e beson tek ta, duhet të dijë se përsëri investon për të qenë në opozitë”, tha Braçe.

Po ashtu, ai theksoi se “cilido hajdut që ka mbetur thatë e mendon se po i vjen dita, posaçërisht me LSI-në Divjakë, Lushnjë e Fier së pari, ta harrojë, LSI do të jetë në opozitë e nuk do jetë në Qeveri, as drejtpërdrejt e as me koalicion. Mos e harxho votën kot”, shtoi Braçe.

Kurse socialistëve e cilitdo rreth nesh, vijoi Braçe, “dua t’i kujtoj që nuk kemi fituar asgjë akoma, është betejë e bëhet çdo ditë me njerëzit shtëpi më shtëpi, duke dëgjuar e duke shërbyer”, tha Braçe.

Sipas këtij sondazhi, “nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, 41.8 për qind e shqiptarëve do të votonin Partinë Socialiste”. Po ashtu 28.2 për qind do të votonin Partinë Demokratike, 10.3 për qind Lëvizjen Socialiste për Integrim, 1.5 % PDIU-në, ndërsa 2.1% partitë e tjera. /m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.