AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/01/2021

MOSKË (Rusi) – Ministri i Punëve të Jashtme, Lavrov pret homologun hungarez.

LONDËR (Britani e Madhe) – Shitjet në detaje për muajin dhjetor.

LONDËR (Britani e Madhe) – Statistikat mbi financat publike.

BRUKSEL (Belgjikë) – Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Stoltenberg pret ministrin turk të Punëve të Jashtme, Cavusoglu.

BRUKSEL (Belgjikë) – Njoftim i mundshëm i qeverisë për kufizimet kundër COVID-19.

BRUKSEL (Belgjikë) – Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel pret ministrin turk të Punëve të Jashtme, Cavusoglu.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi në internet të OBSH-së për COVID-19.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – Hyn në fuqi traktati i OKB-së për ndalimin e armëve bërthamore./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.