Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”/ 14 fluturime të konfirmuara për të enjten

TIRANË, 21 janar/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës “Nënë Tereza” ka konfirmuar 14 fluturime për datën 22 janar 2021.

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës sqaron pasagjerët të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjienës. Maskat janë të detyrueshme.

“Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse”, thuhet në njoftim.

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e enjte janë:

Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

Albawings – Tiranë –Bolonja dhe kthim

Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim

Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

Albawings – Tiranë – Bari dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Bolonja dhe kthim

Alitalia – Tiranë – Romë dhe kthim

Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim

Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.