Kur dëbora matet me… metra!

STAMBOLL, 18 janar /ATSH-AA/ – Reshjet e dëborës kanë krijuar një trashësi deri në pesë metra në disa pjesë të rrugëve rurale në provincën lindore turke Mus, ndërsa ekipet kompetente po punojnë pandërprerë për pastrimin e tyre për të siguruar qarkullim të lirë për banorët.

Ekipet po vazhdojnë punën në rrugë përkundër kushteve të këqija atmosferike, përfshirë edhe rënien e distancës së shikueshmërisë deri në tre metra në disa zona.

Ekipet e pastrimit të dëborës po përjetojnë vështirësi për shkak të stuhive që kanë përfshirë zonën.

Për shkak të saj në disa zona ka dëborë deri në pesë metra./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.