Fotogaleri/ 14 shkolla e kopshte të reja në bashkinë e Kamzës

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot kopshtet e shkollat e rindërtuara në Bathore dhe Paskuqan pas shkatërrimit që la pas tërmeti i 26 nëntorit.

Rama është shprehur se, fëmijët e Bathores e Paskuqanit po kthehen në kopshtet e shkollat e rilindura pas fatkeqësisë së madhe të tërmetit.

Kryeministri ka shtuar se janë plot 14 shkolla e kopshte të reja, nga themelet, njësoj në çdo aspekt si shkollat më të mira në BE.

“Fëmijët e Bathores e Paskuqanit po kthehen në kopshtet e shkollat e rilindura pas fatkeqësisë së madhe të tërmetit. Plot 14 shkolla e kopshte të reja, nga themelet, njësoj në çdo aspekt si shkollat më të mira në BE, do të jenë hapur vetëm në bashkinë e Kamzës në përfundim të punës kolosale me Rindërtimin”, është shprehur Rama.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.