Sërish vdekje në garën e famshme të Dakarit

XHEDAH, 15 janar /ATSH- ANSA/ – ”Mallkimi” i Dakarit fatkeqësisht goditi edhe edicionin 2021 të garës së madhe këtë vit të zhvilluar në shkretëtirën e Arabisë Saudite.

Në fakt, motoçiklisti 52-vjeçar francez Pierre Cherpin i hipur në një motor ”Husqvarna”, i cili po garonte në Dakarin e tij të katërt, vdiq.

Cherpin u përplas dhe mori dëmtime serioze në kokë.

Pas një operacioni fillestar në Xhedah, Cherpin u dërgua me urgjencë në Lille në Francë, këtë mëngjes për një operacion të ri, por ai vdiq gjatë udhëtimit me avion./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.