Kosovë/ 592 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

PRISHTINE, 13 janar /ATSH/ Në Kosovë po vazhdon mosrespektimi i masave të vendosura për parandalimin e përhapjes së virusit korona.

Vetëm gjatë 24 orëve policia ka vendosur 592 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19.

Ndërkohë që në Kosovë numri i të inefktuarve që nga 13 marsi ka shkuar në 54.261 raste nga 200.093 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.387 raste të vdekjes./KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.