Prurjet e Shkumbinit tepër të larta/ Balla: Emergjencat Civile në terren për ndjekjen e situatës së krijuar nga reshjet

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, njëkohësisht deputet i qarkut të Elbasanit tha sot se “si pasojë e reshjeve të dendura të orëve të fundit prurjet e lumit Shkumbin, janë tepër të larta si rrallë herë”.

Duke folur për situatën e krijuar nga moti i keq ditët e fundit, Balla tha se “ekipi i emergjencave civile është në terren për ndjekjen e situatës së krijuar nga reshjet”.

Ai theksoi se “janë monitoruar gjatë natës prurjet e Shkumbinit, të cilat janë tepër të larta si rrallë herë”.

“Teksa po agon, e mbrëmshmja ishte një natë me reshje tejet të dendura. Janë monitoruar gjatë natës prurjet e Shkumbinit, të cilat janë tepër të larta si rrallë herë. Ekipi i emergjencave civile është në terren për ndjekjen e situatës”, tha ai.

Moti i keq me reshje të dendura shiu që ka përfshirë gjithë territorin e vendit gjatë ditëve të fundit ka krijuar probleme, ndërsa situata po monitorohet në vijimësi.

/m.m/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.