AXHENDA NDËRKOMBËTARE 7/12/2020

LAUZANE (Zvicër) -Lojërat Olimpike: Takim i komisionit ekzekutiv i CIO.

BRUKSEL (Belgjikë) – Negociata mes BE-së dhe Britanisë së Madhe për një marrëveshje post-Brexit.

TOKIO (Japoni) – PBB e tremujorit të tretë 2020.

PARIS (Francë) – Takim i Emmanuel Macron me presidentin egjiptian, Abdel Fattah al-Sissi në vizitë në Francë.

GJENEVË (Zvicër) – Konferencë shtypi e OBSH-së për COVID-19.

BERLIN (Gjermani) – Dhënia e çmimit Nobel e Kimisë për Emmanuelle Charpentier nga ambasadori i Suedisë.

MOSKË (Rusi) – Ministri i Punëve të Jashtme, Lavrov pret homologun armen, Ayvazyan.

VJENË (Austri) – Lehtësim i kufizimeve të vendosura kundër COVID-19.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë shtypi e kryeministres për njoftimin e kufizimeve të reja.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të Punëve të Jashtme të BE-së para samitit europian.

SUEDI – Hyn në fuqi mbyllja e gjimnazeve për të luftuar kundër COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Pompeo pret homologun slloven.

NJU JORK (SHBA) – Rihapja e shkollave fillore publike. O)

ABU DABI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Zgjedhja e presidentit të Interpol.

KAJRO (Egjipt) – Festivali ndërkombëtar i filmit.

DUBAI (Emiratet e Bashkuara Arabe) – Java e teknologjisë Gitex.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e ministrit sirian të Punëve të Jashtme, Faisal Mekdad.

RABAT (Marok) – Vizitë e ministrit francez të Drejtësisë, Eric Dupont-Moretti./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.