“Vullnetarët e vitit 2020 të MASR”/ Kushi: Modele frymëzimi për këdo

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/ Në Ditën Ndërkombëtare të Vullnetarizmit Ministrja e  Arsimit, Sportit dhe Rinisë prezantoi “Vullnetarët e vitit 2020 të MASR”, të cilët, vlerësoi ajo, kanë bërë punë të jashtëzakonshme përgjatë këtë viti shumë sfidues.

“Janë të rinj e të reja që angazhohen çdo ditë në qendrat rinore të MASR, duke ofruar modele frymëzimi për këdo në shoqërinë tonë sepse dinë shumë mirë të sakrifikojnë interesat e tyre personale në dobi të komunitetit ku jetojmë”, deklaroi ministrja.

Sipas saj, ata janë pasqyra më e mirë e shoqërisë sonë.

“Jam shumë e lumtur kur shikoj të rinj të tillë me shpirt të jashtëzakonshëm e ndjenjë të lartë vullnetarizmi. Ata janë pasqyra më e mirë e shoqërisë sonë. Mirënjohje për secilin për çdo kontribut të dhënë gjatë vitit 2020 dhe shumë faleminderit”, theksoi Kushi

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.