Parashikimi i motit, e shtunë 5 dhjetor 2020

TIRANË, 5 dhjetor/ATSH/-Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e shtunë parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu të izoluara përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 4 dhe 5.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/16 re diell
Kukës 0/9 re diell
Lezhë 5/15 re diell
Dibër 2/11 re diell
Durrës 7/20 re diell
Tiranë 8/18 re diell
Elbasan 7/18 re diell
Berat 6/20 re diell
Vlorë 9/20 re diell
Korcë 3/13 re diell
Gjirokastër 6/18 re diell
Sarandë 4/20 re diell

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.