Ndarja nga jeta e ish-presidentit d’Estaing/ Meta: Populli francez humbi një politikan të madh

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Sot ka ndërruar jetë ish-presidenti i Francës, Valery Giscard d’Estaing.

Presidenti Meta i ka shprehur ngushëllimet popullin francez për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Francës, ndërsa ka shtuar se shteti francez ka humbur një politikan të madh e vizionar.

“Ngushëllimet e mia për popullin francez, që me vdekjen e Valéry Giscard d’Estaing, humbi një politikan të madh, një President vizionar dhe një luftëtar të palodhur, për një Europë të bashkuar!”, ka thënë presidenti Meta. /j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.