AXHENDA NDËRKOMBËTARE 3/12/2020

UASHINGTON (SHBA) – Intervista e parë e Joe Biden dhe Kamala Harris që prej zgjedhjes.

KOMBET E BASHKUARA (SHBA) – COVID-19: Sesioni i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në nivel shefash të shteteve dhe qeverive.

PEKIN (Kinë) – Konferencë shtypi e qeverisë qendrore mbi COVID-19.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Konferencë shtypi në internet e OBSH Europë mbi koronavirusin.

GJENEVË (Zvicër) – Takim i komitetit kushtetues mbi Sirinë.

PARIS (Francë) – Konferencë shtypi e kryeministrit, Jean Castex mbi strategjinë e vaksinave dhe luftës kundër COVID-19.

REPUBLIKA ÇEKE – Rihapja e tregjeve, restoranteve dhe muzeve.

MOSKË (Rusi) – Konferencë shtypi e grupeve për mbrojtjen e të drejtave mbi projektligjet e kundërshtuara.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë shtypi e Institutit Shëndetësor Robert Koch mbi pandeminë në Gjermani.

BRUKSEL (Belgjikë) – Komisioni prezanton një plan për luftën kundër dezinformimit dhe ikuadrimit të reklamave politike.

VJENË (Austri) – Takim i ministrave të vendeve të OPEC dhe jo OPEC.

MADRID (Spanjë) – Konferencë shtypi e autoriteteve mbi koronavirusit.

TIRANË (Shqipëri) – Këshilli virtual ministror i OSBE-së.

WILMINGTON (SHBA) – Joe Biden takohet me punonjësit dhe pronarët e prekur nga kriza ekonomike.

UASHINGTON (SHBA) – Dëgjesë në Senat mbi sigurinë dhe shpërndarjen e vaksinën për COVID-19.

IZRAEL – Vizitë e ministrit të Industrisë të Bahreinit, Zayed ben Rashid Al Zayani.

KAJRO (Egjipt) – Festivali ndërkombëtar i filmit. //ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.