AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/12/2020

EREVAN (Armeni) – Afati i fundit për Armeninë për t’i dhënë Azerbajxhanit zonën e  Lachinit.

LONDËR – Vizita e negociatorit të BE Michel Barnier për të vazhduar negociatat pas Brexit.

GJENEVË – Takimi i komitetit kushtetues për Sirinë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takimi i ministrave të Jashtëm të NATO-s, përmes videokonferencës.

PARIS (Francë) – Gjyqi i ish-presidentit Nicolas Sarkozy për korrupsion.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp nga ministri i Jashtëm Heiko Maas para takimit të NATO-s.

PARIS (Francë) – Emmanuel Macron pret kryeministrin belg Aleksandër De Croo.

PARIS (Francë) – Ankandi i një shkalle nga kulla Eiffel, në Artcurial.

MOSKË – Ministri i Jashtëm rus Lavrov takon homologun e tij nga Uruguaji.

TOBOL’SK (Rusi) – Vladimir Putin viziton një fabrikë petrokimike në Siberinë Lindore.

VJENË – Takimi i ministrave të vendeve të OPEC-ut dhe atyre joOPEC.

NIKOSIA (Qipro) – Vizitë e të dërguarit të OKB, Jane Holl Lute

BERLIN (Gjermani) – Elon Musk merr çmim nga grupi mediatik Axel Springer.

BRUKSEL (Belgjikë) – Viti i parë në krye të BE-së për Charles Michel dhe Ursula von der Leyen.

BELGJIKE – Rihapja e dyqaneve.

WILMINGTON – Joe Biden prezanton ekipin e tij të ekonomistëve dhe sekretaren e tij të Thesarit Janet Yellen.

ARABIA SAUDITE – Vizita e Jared Kushner, këshilltar në Shtëpinë e Bardhë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.