Frakturë në këmbë për Biden pas një loje me qentë

UASHINGTON, 30 dhjetor /ATSH-ANSA/ – Pas rrëzimit ndërsa po luante me një nga qentë e tij, Joe Biden pësoi një fraktura në këmbën e tij të djathtë, doli sot nga testet mjekësore.

Presidentit të zgjedhur të SHBA-së do t’i duhet të mbajë një protezë në këmbë për disa javë.

Biden mbushi 78 vjeç më 20 nëntor dhe do të bëhet presidenti më i moshuar amerikan në histori.

Gjatë fushatës elektorale gjendja e shëndetit të tij u bë publike në përputhje të plotë me detyrën e presidentit.

Në kohën e dëmtimit Biden po luante me Majorin, një pastor gjerman i adoptuar nga familja e tij.

Qeni tjetër i shtëpisë është Champ, një tjetër pastor./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.