AXHENDA NDËRKOMBËTARE 28/11/2020

TOKIO (Japoni) – Hyn në fuqi mbyllja në orën 22:00 e lokaleve që shërbejnë alkool, masë jo e detyrueshme.

PEKIN (Kinë) – Hyn në fuqi mbitaksimi i importeve të verës australiane. 

VARSHAVË (Poloni) – Manifestim kundër ndalimit të abortit.

FRANCË – Manifestim kundër ligjit të sigurisë kombëtare në të gjithë Francën.

FRANCË – Faza e parë e lehtësimit të kufizimeve, hapja e tregjeve jo thelbësore dhe vendeve të kultit.

TURQI – Hynn ë fuqi një shtetrrethim dhe autorizimi i lëvizjes sipas moshës.

GJERMANI – Grevë e punonjësve të Amazon për të kërkuar kushte më të mira pune.

KIEV (Ukrainë) – Ukraina përkujton viktimat e Urisë së Madhe në vitet 1923-1933, që ajo i konsideron si gjenocid i organizuar nga Stalini.

VARSHAVË (Poloni) – Rihapja e qendrave tregtare./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.