“Fjalë të çmuara”/ Rama citon shprehjen e Murad Toptanit: Sa të kem edhe një pikë gjak do ta derdhë për mëmëdheun

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të përcjellë mesazhin në rubrikën “Fjalë të çmuara” duke cituar një shprehje të atdhetarit Murad Toptani.

“Jetën time ia kam falur Shqipërisë dhe vëllezërve shqiptarë. Sa të kem edhe një pikë gjak do ta derdhë për mëmëdheun e dashur, kudo që të jem, si do që të jetë”, shprehet Rama duke cituar Murad Toptanin, nënshkrues i Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë, poet dhe skulptor.

/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.