BRUKSEL – Barnier: Kam dalë nga karantina, mund të fillojmë bisedimet fizike me Londrën

BRUKSEL, 27 nëntor /ATSH-ANSA/ – Në përputhje me rregullat belge, ekipi im dhe unë nuk jemi më në karantinë dhe negociatat fizike mund të vazhdojnë, deklaroi shefi i BE-së për negociatat lidhur me Brexit, Michel Barnier.

“Sot do të informoj shtetet anëtare dhe Parlamentin Europian mbi zhvillimet të cilat do të jenë shumë të rëndësishme”, shtoi ai.

Barnier do të vazhdojë bisedimet fizike me David Frost.

Mbetet për t’u parë ecuria e bisedimeve delikate për disa tema si lëvizja e personave, peshkimi dhe marrëdhëniet tregtare. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.