Parashikimi i motit, e enjte 26 nëntor 2020

TIRANË, 26 nëntor/ ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e enjte parashikohet të ketë mot të kthjellët me vranësira të pakta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina në lugina.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-veriperëndim e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 7/16 diell
Kukës 3/11 diell re
Lezhë 8/18 diell
Dibër -1/10 diell re
Durrës 8/18 diell
Tiranë 8/18 diell
Elbasan 5/18 diell
Berat 4/18 diell
Vlorë 9/18 diell
Korçë -1/11 diell re
Gjirokastër 7/16 diell re
Sarandë 7/18 diell

                                 

                 

           

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.