Parashikimi i motit, e mërkurë 25 nëntor 2020

TIRANË, 25 nëntor /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e mërkurë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët e vranësira të pakta kalimtare.

Në orët e mëngjesit sërish përgjatë luginave do të shfaqet mjegulla e mjegullina në lugina.

Era do të fryjë në drejtimin juglindje-verilindje e lehtë e mesatare përgjatë bregdetit, duke u pasuar nga valëzim në dete i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 3/16 diell
Kukës -1/11 diell re
Lezhë 1/18 diell
Dibër -2/10 diell re
Durrës 4/17 diell
Tiranë 4/17 diell
Elbasan 4/18 diell
Berat 0/18 diell
Vlorë 6/17 diell
Korcë -2/11 diell re
Gjirokastër -1/16 diell re
Sarandë 5/18 diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.