Fjalë të çmuara/ Nuk jam i sigurt se ky agresion audiovizual është diçka e mirë

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ “Nuk jam i sigurt se ky agresion audiovizual është diçka e mirë”.

Ishte ky citat nga shkrimtari i madh Ismail Kadare, që Kryeministri Edi Rama zgjodhi mëngjesin e sotëm për të përçuar mesazhin e tij.

Përmes rubrikës “Fjalë të çmuara”, Rama përzgjedh citate nga kolosët e kombit shqiptar, për të përcjellë çdo mëngjes mesazhe të rëndësishme për qytetarët.

/m.m/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.