Parashikimi i motit, 23 nëntor 2020

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e hënë parashikohet të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Parashikohet mjegull dhe mjegullinë lokale në lugina në orët e mëngjesit.

Era do të fryj nga kuadrati i veriut e lehtë deri mesatare, duke u pasuar nga valëzim i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 4/17 diell
Kukës 1/11 diell re
Lezhë 5/17 diell
Dibër -1/10 diell re
Durrës 5/18 diell
Tiranë 6/19 diell
Elbasan 7/18 diell
Berat 4/19 diell
Vlorë 6/18 diell
Korçë -1/11 diell re
Gjirokastër 3/17 diell
Sarandë 6/18 diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.